"Všechno jednou doslouží!" aneb vzpoura strojů

1. 05. 2016 0:15:56
Když mi video spolklo svou poslední kazetu na cestě za věčným elektronickým Bohem, nevěřila jsem tomu. Pořád jsem se snažila tu kazetu z něj vydolovat, mačkala jako smyslů zbavená EJECT!!! A to jsem netušila, co bude následovat..

Někdy se to stane. Nastane u vás doma "vzpoura strojů". Stalo se mi to s videem, mým věrným kamarádem v dobách dobrých i zlých. Vím, že video je překonané medium, že už absolutně nikdo video nemá, já ano. Jsem skoro hluchá a právě ten můj starý "panasoňák" mi nahrával, vražen kabelem do set top boxu, filmy a seriály se skrytýma titulkama, teletext str 888. Jak jsem byla poučena, ono to video nahrávalo sice film, ale zároveň právě tím káblíkem v STboxu i skryté titulky. A byl požer se na to dívat, co jsem si nahrála, to jsem si pustila druhý den,....jako první selhalo ovládání. Pak tlačítko play a stop. Manžel to vyřešil tak, že video vykuchal, otevřel jeho kryt a podlepil kontakt "play" a "stop" obyčejnou náplastí. Šlo to, vždy jsem zvedla kryt, přehrávala si, tlačíce prstem na ty vykuchané vnitřnosti. I ránu mi ta "svině drát" dala :-) - ale pak se stalo právě to, že na mě začal paňasoňák plivat kazety. Zastrčit, okamžitě se vynořila, zastrčit znovu, znovu ven...vytáhnu a namotaný pásek všude kolem....strašné....:-) A nakonec mne kousl. Bez nadsázky, bez diskuse.... zkusila jsem to naposledy, dát tam kazetu - zmáčknu play a RAF....dekl spadl zpátky a přerazil mi prsty na ruce...prostě mě to KOUSLO.

Je to jak z horroru od Stephena Kinga, ale bylo to tak, kouslo mě moje video a já je, zabalené do deky, vyhodila do popelnice....Ale jakoby to všechny ostatní přístroje ̈"věděly", že se něco "špatného" dělo jejich kamarádovi....:-) Den na to jsem vařila bramborovou kaši a řízky. Oukej, řízky jsem naklepala, obalila a čekala, až se uvaří erteple....a vzala jsem si ruční šlehač. Ano, má své roky za sebou, je to už starý pán...ale VYHODIT obě své šlehací metličky přímo do mých očí a na mou hlavu?????? Nestačila jsem se krýt, naštěstí jsem zůstala nezasažená...ale já nechápu, jak se mohly rozletět metly, zapasované ROVNĚ do šlehače, doleva a doprava..........grrrrrr :-)

Dobrý, tak kaši jsem nakonec udělala....dávám je do myčky...Plus všechny ostatní upatlané nádoby, talíře, nože, příbory, škrabky, hrnce. Najednou . "krchkrchkrch krch..............blllllllllbubli...blluu......blubli blubli...." - a přiběhla celá mokrá moje zbývající kočka Madlenka....vytekla myčka. - ale JAK MOHLA VYTÉCT? nebylo nic, čeho bych si všimla, že by byla porouchaná...když nám po kuchyni plovala sada hrnců, už jsem si říkala - "A sakra..vzpoura strojů.." Manžel pořád mlel jen o tom, že "vše jednou doslouží", ale už mi to bylo jedno...Já vím své :-)

Říkala jsem si jen, co bude další v pořadí....a dočkala jsem se.....pračka, místo aby krásně vyprala voňavé cíchy, zadrhla se, vyvrhla ven tří ponožky a to bylo vše. Sice to byly "liché" ponožky, které postrádám již pátým rokem, co tu novou pračku máme (a to jsem si myslela, že trend ponožek, které se "ztratí" v pračce, je jen pomluva, ale je to tak), ale zadrhla se a odmítla otevřít buben....až mažel na ní chtěl použít hrubé násilí a pohrozil jí kladivem - tak se otevřela....neskutečný.

Lednička to samé.....chtěla jsem dneska dát do mrazáku colu a čtyři sáčky na led. V mrazáku byl krápník, nekecám, krápník....kapal pěkně polozmrzle do špenátu a buřtguláše, takto tam zmražená jídla byla..... Už jsem nemohla na to nic říct.....i lednička....vše je žluklé, rozmražené, odporné a zkažené...

"Nic si z toho nedělej", těšil mne můj manžel, "vše se to spraví" - a jeli jsme na barák po mé zesnulé babi. posekat trávu.....pozemek je hodně velký a moc se mi líbilo odnášet koše trávy, co mezitím manžel posekal, byla to krásná relaxace....do té doby, než sekačka udělala "gggggrrrrrrrrrrcherrrrrrrrrrrrrrrrrr" a prostě přestala sekat. Dobrý, to se stane, porouchá se.... vzal druhou...sekal a sekal...a i ta půjčená - podotýkám benzínovka s obrovským košem - "grrrrrrrrr..blll.....................křach křach...kčřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřř" a bylo po ní. Manžel to nakonec dosekal kosou a to, že se sekl do nohy, to byla jen takové malé odbočení.

Přijeli jsme domů a parkoval našeho Peugetoa z roku raz dva. Oukej, Peugeot ho vždy poslouchá jako hodinky. Najednou ne, blafl a doslova "umřel" a museli jsme ho dotlačit na parkovací místo. Tam ho manžel zkusil nastartovat, jistě, že chytl hned...ale raději nepokoušel osud, zacouval s ním zpátky a šli jsem domů..

Chtěla jsem mu ohřát polívku, plyn na sporáku blafl, udělal "blefffffffffffffffbllllllfffffffffffffff lflflffllfllf" a málem vybuchl. Příběhl manžel se slovy: "Co tady proboha děláš??????" a já: "Vzpoura strojů, zlato, " odvětila jsem mu věcně, zcela zbavená hysterie....

"To je normálně v prdeli, co se to dneska děje.....,"řval můj manžel, " to jsou snad roboti, nebo tu píčovinu, co ty ted čteš, Tommycnockeři? jak to můžeš číst???? Vidíš, to čteš a od té doby se nám vše porouchává....."

Už se začínám ohledávat, jestli nejsem taky mimozemšťanka a obě ňadra se mi neslévají v jedno a Stephena Kinga budu číst jen potají, slibuju..... :-)

Každý, kdo měl někdy doma "vzpouru strojů" ví, o čem mluvím. Je to zcela prapodivné, leč vysvětlitelné.....ale já vím svoje. Stroje a přístroje mne zkrátka nemají rádi...divím se, že drží ještě počítač................................................

Krásnou neděli přeje vaše Petra....

Autor: Petra Pavlíčková | neděle 1.5.2016 0:15 | karma článku: 18.24 | přečteno: 446x

Další články blogera

Petra Pavlíčková

WC a dršťková

Stává se to. Občas vám Vánoce nevyjdou dle vašich představ. Když pominu provozní věci typu - nejsou peníze na dárky, nejsou dárky, nedorazily dárky, dopravce PPL se ožral a nedovezl dárky včas, protože chrápal v odstaveném autě...

29.12.2016 v 23:55 | Karma článku: 25.05 | Přečteno: 705 | Diskuse

Petra Pavlíčková

Poslední ze Sedmi statečných...

Už asi týden se objevuje tolik zpráv o úmrtí slavných osobností, herců, umělců, fotografů apod, že jsem se přistihla, jak si při čtení dalšího nekrologu pobrukuji text slavné trampské písničky: "Zatracenej měsíc listopad..."

11.11.2016 v 23:44 | Karma článku: 29.08 | Přečteno: 1003 | Diskuse

Petra Pavlíčková

Ať život muší plácačka zruší!!!!

Neznám nádhernější start nového dne, než být probuzena mouchou. Znáte to všichni - spíte, sladce...a najednou "pink" a sedí vám na nose, obličeji, na všech odkrytých okončetinách těla. Je marnou snahou tu černou vtěrku odehnat.

21.9.2016 v 21:41 | Karma článku: 14.74 | Přečteno: 331 | Diskuse

Petra Pavlíčková

Když vám vyhlásí válku kotě....

Ve staré kůlně kousek od našeho baráku má soused kočičku, která porodila patero zdravých koťat, černých jako uhel. Jsem zde v okolí známa jako "kočičí máma", i šla jsem se na prcky podívati...

24.7.2016 v 23:14 | Karma článku: 28.52 | Přečteno: 1053 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Roman Enders

První slovenský Velký vandr (2.)

Dokončení putování třech vandráků na Slovensku, jež mělo střídavě děsivý a úsměvný průběh------------

19.12.2018 v 10:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Proč se připravuješ o radost?

Vrátily se od hrobu a oznámily to všecko jedenácti učedníkům i všem ostatním. Byla to Marie z Magdaly, Jana a Marie Jakubova a s nimi ještě jiné, které pověděly apoštolům. Těm však ta slova připadala jako blouznění a nevěřili jim.

18.12.2018 v 21:31 | Karma článku: 13.73 | Přečteno: 204 | Diskuse

Dana Adámková

Pane, takový pytel jste ještě neměl

Tady to vypadá, jakoby nás vykradli. Koupelna prázdná, skříně vybílené. Ne ne, jenom jsem si sbalila kufr do lázní. Žádná krádež.

18.12.2018 v 19:09 | Karma článku: 18.94 | Přečteno: 487 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Vzpomeňte si, co vám řekl

Zachvátil je strach a sklonily se tváří k zemi. Ale oni jim řekli: „Proč hledáte živého mezi mrtvými? Není zde, byl vzkříšen. ...

17.12.2018 v 21:31 | Karma článku: 15.96 | Přečteno: 165 | Diskuse

Pavel Pulkráb

Vánoce - neznám nic horšího.

Vánoce považuji za nejhorší období roku. Ze všech úhlů pohledu. Je to hrozný čas jak pro rodiny, tak z pohledu práce.

17.12.2018 v 11:48 | Karma článku: 37.21 | Přečteno: 4161 | Diskuse
Počet článků 70 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5898
Jsem normální občan ČR

Najdete na iDNES.cz