Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WC a dršťková

29. 12. 2016 23:55:00
Stává se to. Občas vám Vánoce nevyjdou dle vašich představ. Když pominu provozní věci typu - nejsou peníze na dárky, nejsou dárky, nedorazily dárky, dopravce PPL se ožral a nedovezl dárky včas, protože chrápal v odstaveném autě...

Tohle všechno se dá tolerovat. Vánoční hysterie je okolo 21 - 23 prosince na vrcholu. Lidé se nenávidí, řvou na sebe, shání na poslední chvíli naprosto všechno. Byla jsem vloni svědkem toho, kdy pán vyrazil na nákupy přímo 24.tého, na Štědrý den. Spíše "štědré ráno". Koupil co mu padlo pod ruku. Jeho manželka dostala knihu Vlasty Pittnerové "Ve mlýnech", syn puberťák autíčko na vysílačku, sedmnáctiletá dcera Rivieru Barbie v plavkách a babička a děda kroužek na penis a masážní afrodisiakální olej. Zdrcený otec rodu to posléze komentoval slovy: "já si myslel, že to je sprcháč a ten kroužek, že je taková ta posilovací pomůcka do ruky, takový ten gumový kroužek..." :-)

My jsme letos s manželem měli pěkně vypečené Vánoce. Malovala jsem si, jak to bude krásné, jak si nazdobíme stromek... (ovšem bez lamet, vloni jsme celé svátky pozorovali kočku, která sežrala lametu a pak jí napůl vyblinkala a napůl vykakala....a to se vyjadřuji ještě kulantně), takže jsem chtěla prostě "svátky"...s vůní jehličí, cukroví, kapra, salát...a bez pozorování s..roucí kočky a měření lamety, která z ní už vyšla a která v ní zůstala....já chtěla za ní zatáhnout, ale tím bych jí také mohla rozříznout střeva, takže jsme štědrý večer, Boží Hod i Štěpána strávili pozorováním a měřením kočičích výměšků, paráda. Myslela jsem si, že už nic horšího nás nemůže potkat, to jsem se ale mýlila.

Okolo 20.12 jsem se vzbudila ne zcela ve své kůži, abych volně parafrázovala páně Šimka a Grossmanna. Pravda, teplotu jsem měla, ale co hlavně - úporné bolesti hlavy. Při předklonění jsem myslela, že mi hlava exploduje. Rýma, kašel, horečka...a jelikož jsem skoro hluchá, ztratila jsem navíc čich a chuť. Dokopala jsem se k doktorce, diagnostikovala mi prudký zánět dutin, "zastydlá rýma". Já si vždy myslela, že to je nemoc dětí, že to jako nemůžu mít, ale bylo to šílené. Já nemohla nic. A čich a chuť - nikdy bych nevěřila, jak je například čich důležitý. Bez něj je půl chuti pryč, opravdu ale. Už jsem bilancovala...."Já jsem hluchá. Teď nemám čich a chuť. Zbývají mi dva smysly...zrak a hmat...tak to můžu jít do prdele!!!!" řvala jsem na manžela, který podezřele kýchal. A ano...chytl to taky. "Já dikab dejdu.." tvrdil, když jsem ho kopala k doktorovi, nakonec jsem tam zavolala a on jako už z povinnosti k doktorovi tam musel. Vyfasoval antibiotika jako já a tak jsme společně marodili..

To byly Vánoce....Salát jsem udělala, ale dochucovat ho musela sousedka. A navíc ho půlku sežrala, ona je jak Baloun ze Švejka. Já nevím, jak chutnal. Vše mi chutnalo jako piliny. Kdybych místo řízku usmažila podrážky z holínek, bylo by to stejné. Ložnice se proměnila v lazaret.

Místo stromečku jsme měli teploměr, místo prostírání posmrkané kapesníky, místo punče kapky do nosu a místo cukroví prášky. Už už jsem si myslela, že hůř být nemůže, ale zamířil k nám "romantický dárek" od mého muže. To máte tak. Před měsícem jsem prodělala ošklivou střevní chřipku. A jak to tak bývá, brala jsem při ní smykem cestu k WC, co nejrychleji...a jak jsem prudce dosedla, celý WC se naklonil, nádržka narazila do zdi a celé to prasklo. Zalepil to, ale to jsem netušila, jaký má pro mne dar....třiadvacátého zvonek, kurýr....neuvěříte, co mi dostrkal domů....

Byl to s odpuštěním "hajzl". Hajzl, který byl obalený igelitem a nahoře zavázán dárkovou vánoční mašlí. Kurýr ho dostrkal přes práh, zajuchal si: "ho ho hoooou....Veselé Vánoce...tady je ten nejlepší dárek, co jsem kdy komu dopravil!!", nechal si zaplatit a odešel. Mlčky jsem si sedla na ten nový WC jako na židli a jala se přemýšlet o životě. Přišel manžel, viděl mne, jak tam mlčky sedím...a "už je tady, hajzl..." smrrrk, éééch, epšíííí" kejchal. "tak ti díky..." děla jsem malomyslně..."Deboj..."objal mne na délku paží, abych mu ještě nedala do nosu další viry..." se bodivej do brasáku"..."do mrazáku?" rozkřikla jsem se radostně a běžela tam...

Víte co tam bylo? Ne žádný prsten, který se chladí, který je schovaný. Ne zlato, které nemůže být zatím vidět a v chladu je mu nejlépe...i bych uvítala hovězí svíčkovou nebo roštěnky. Ne. Byly tam DRŠŤKY. Převázané mašlí. Hovězí dršťky. Sice miluju dršťkovou polévku, je to od něj hezké...ale dostat hajzl a dršťky? HAJZL A DRŠŤKY????? Tak to byly teda Vánoce par excellence..... Kdo se může pochlubit, že ztratil čich a chuť, dostal hajzl a zmrzlé dršťky, kdo měl horší svátky než já? :-)

Ale co...uzdravili jsme se, nový hajzl funguje, Madlenka místo lamety sežrala kosti z kapra a taky jsme jí dva dny hlídali......a dršťková super. Už mám i čich a chuť...ale takové Svátky jako já snad neměl nikdo.

Tak všem přeji šťastný Nový rok...Vaše Petra :-)

Autor: Petra Pavlíčková | čtvrtek 29.12.2016 23:55 | karma článku: 24.90 | přečteno: 692x


Další články blogera

Petra Pavlíčková

Poslední ze Sedmi statečných...

Už asi týden se objevuje tolik zpráv o úmrtí slavných osobností, herců, umělců, fotografů apod, že jsem se přistihla, jak si při čtení dalšího nekrologu pobrukuji text slavné trampské písničky: "Zatracenej měsíc listopad..."

11.11.2016 v 23:44 | Karma článku: 29.08 | Přečteno: 996 | Diskuse

Petra Pavlíčková

Ať život muší plácačka zruší!!!!

Neznám nádhernější start nového dne, než být probuzena mouchou. Znáte to všichni - spíte, sladce...a najednou "pink" a sedí vám na nose, obličeji, na všech odkrytých okončetinách těla. Je marnou snahou tu černou vtěrku odehnat.

21.9.2016 v 21:41 | Karma článku: 13.86 | Přečteno: 321 | Diskuse

Petra Pavlíčková

Když vám vyhlásí válku kotě....

Ve staré kůlně kousek od našeho baráku má soused kočičku, která porodila patero zdravých koťat, černých jako uhel. Jsem zde v okolí známa jako "kočičí máma", i šla jsem se na prcky podívati...

24.7.2016 v 23:14 | Karma článku: 28.52 | Přečteno: 1042 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Josef Nožička

Příběh muslimky, odmítající při pohovoru podat ruku – jde opravdu o malichernost?

Švédský soud se tento týden zastal muslimky, která při pracovním pohovoru odmítla přítomnému muži podat ruku, a přiznal jí odškodné ve výši 40 tisíc švédských korun.

17.8.2018 v 18:10 | Karma článku: 27.53 | Přečteno: 430 | Diskuse

Robert Troška

Český rozhlas, hlásná trouba LGBT komunity?

Na veřejnoprávní stanici ČRo Plus se objevil komentář ve stylu socialistické úderky o pochodu Prague pride a legitimním požadavku LGBT komunity na manželství s argumenty, za které by se nemusela stydět žádná totalitní propaganda.

17.8.2018 v 18:07 | Karma článku: 18.85 | Přečteno: 224 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Židovské vtipy III

Nauč se smát, aniž bys plakal, říká jedno přísloví. Židovský humor odráží složitost historie vyvoleného národa. Přináším svým milým čtenářům další porcí oblíbených vtipů.

17.8.2018 v 17:50 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 399 | Diskuse

Petr Polák

Protiimigrační politik a není rasista? Skandál!

Včerejší článek Novinek převzatý z ČTK a hojně citovaný i na ostatních webech mě nadzvedl ze židle natolik, že jsem musel sepsat tenhle článek.

17.8.2018 v 15:15 | Karma článku: 33.59 | Přečteno: 1185 | Diskuse

Luboš Chott

U Skalníků se zastavil čas…

Do kempu U Skalníků dislokovaného do malebné jihočeské krajiny nedaleko Stráže nad Nežárkou, jsem se vrátil bratru po čtyřiceti letech – inu, dobří holubi či pachatelé se vracejí na místo činu...

17.8.2018 v 15:05 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 264 |
Počet článků 70 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5881
Jsem normální občan ČR
Najdete na iDNES.cz